WIPER PREMIUM SERIA R

WIPER PREMIUM SERIA R

 

 

 

DOBRZE POZNA TWÓJ OGRÓD

Serię R charakteryzuje kompaktowa budowa pozwalająca pracować robotowi z cyklach, dzięki odpowiedniej mocy silnika i niezależnym akumulatorom. Cechy te są gwarancją swobodnej oraz wydajnej pracy na powierzchni do 3 500 m2 ogrodu w krótkim czasie, zapewniając regularne, jednolite koszenie trawy bez ścinania Twoich krzewów, czy kwiatów. Twoje unikalne urządzenie zostało zaprojektowane do zarządzania dużymi ogrodami, ale dobrze sprawdza się przy koszeniu mniejszych powierzchni albo w dalszych strefach ogrodu. Wszystkie modele serii R mają czujnik deszczu, który można łatwo wyłączyć. Seria R składa się z 4 modeli Trzy z nich są przeznaczone dla ogrodów o powierzchni od 1 500 do 3 000 m2. Najwyższy model R XH wyposażono w specjalny silnik bezszczotkowy i 2 akumulatory litowe. Skosi trawę na powierzchni do 3500 m2, zapewniając czas cięcia krótszy o 40% w stosunku do porównywanych modeli innych producentów.

WYŚWIETLACZ

Masz zupełną swobodę wybierając czas pracy dla Wipera R. Robot może kosić zarówno w dzień jak i w nocy, oraz rozpocząć pracę o innej porze dla każdej ze stref. Czytelny wyświetlacz zapewnia szybkie sterowanie funkcjami.

ALARM

Wszystkie modele są wyposażone w kod PIN, a wersje R XK oraz R XH dodatkowo w alarm dźwiękowy, uruchamiany, gdy ktoś szybko podnosi urządzenie.

SENSORY ZDERZENIOWE

Modele z serii R wyposażone są w elektroniczne sensory zderzeniowe, zamontowane pod pokrywą, które zwiększają czułość rozpoznawania przeszkód o małych wymiarach oraz ułatwiają szybkie manewrowanie z wąskich rejonach ogrodu.

ZBOCZA

Napęd 2WD zapewnia trakcję na zboczach o nachyleniu do 45%. Robot potrafi się zatrzymać oraz zmienić kierunek pracy, wznawiając ponownie pracę ostrzy. Możliwe jest zamontowanie specjalnego zestawu kół terenowych (wyposażenie dodatkowe).

WYKRYWANIE SKOSZONEJ TRAWY

Wszystkie modele serii R rozpoznają obszary ściętej trawy, optymalizując pracę tak, aby cała powierzchnia ogrodu była jednolicie skoszona. Robot koszący wraca do stacji dokującej po zakończeniu pracy na całym obszarze.

CZUJNIK DESZCZU

Gdy pada deszcz, robot sam powraca do stacji dokującej, pozostając tam do czasu pełnego naładowania akumulatorów. Funkcję tę można łatwo włączyć lub wyłączyć.

MODULACJA OSTRZY I KOSZENIE SPIRALNE

Robot koszący serii R napotykając w ogrodzie rejon z wyższą trawą zwiększa prędość cięcia. Może także włączyć specjalny, spiralny tryb koszenia. Potem wraca do normalnego trybu pracy.

BEZPIECZEŃSTWO

Roboty koszące serii R są wyposażone w aktywne systemy dotykowe. Dotknięcie tylnego uchwytu powoduje natychmiastowe zatrzymanie ostrza. Robot wyposażony jest w zabezpieczenie, zapobiegające kontaktowi ostrzy z obudową. Wszystkie modele serii R mają dwa przyciski STOP: jeden pośrodku górnej pokrywy, drugi umieszczony na wyświetlaczu.

AUTOPROGRAMOWANIE

Modele R XK i R XH programują się automatycznie. Kiedy robot powraca do stacji dokującej sprawdza rozładowanie akumulatorów. Jeśli podczas koszenia wartość ta nie przekroczyła 80%, to robot koszący przechodzi w tryb uśpienia podczas najbliższego cyklu pracy. Zapobiega to marnotrawieniu energii bezcelowemu koszeniu wyznaczonej powierzchni.

Facebook
Scroll Up