SAMOKOSZĄCE ROBOTY

Wiper Premium to zaawansowane inteligentne kosiarki automatyczne, zaprojektowane w wyniku intensywnych badań i zastosowania nowoczesnych technologii pielęgnacji trawników. Posiadanie ogrodu lub trawników o większej powierzchni to nie tylko przyjemność, ale i obowiązek pielęgnacji. Trawa wymaga bowiem systematycznego koszenia. Na szczęście z pomocą przychodzi tu nowoczesna technologia. Wiper jest robotem zaprojektowanym po to, by samodzielnie i bezobsługowo kosić trawnik. Jest Mały! Cichy! Wodoodporny! Lekki! W dzień lub w nocy. Cicho. Samodzielnie

Inteligentne kosiarki Wiper Premium zostały zaprojektowane, aby zagwarantować modny wygląd i niezwykłe parametry pracy. Długą, sprawną oraz ekonomiczną pracę zapewniają akumulatory litowe. Ciche, nieomal bezgłośne koszenie możliwe jest dzięki specjalnej konstrukcji napędu. Wiele pracy włożono w zapewnienie biernego i czynnego poziomu bezpieczeństwa.

Bogate wyposażenie i różnorodne funkcje

W zależności od konstrukcji oraz wyposażenia konkretnego modelu robot koszący z serii Wiper Premium może zarządzać 2, 3 lub 4 niezależnymi obszarami koszenia z możliwością wyboru osobnego harmonogramu dla każdego z nich. Obszar działania większości kosiarek wyznaczają przewody graniczne, które zakopuje się w ziemi lub układa na wierzchu. Istnieją także bardzo zaawansowane modele z modułami GPS.

Wykrywanie skoszonej i wyższej traw

Większość kosiarek Wiper Premium posiada funkcję rozpoznawania skoszonych obszarów, które robot pomija, a także trawy o wyższej wysokości oraz gęstości. Wtedy ostrze tnące robota zwiększa szybkość koszenia, a automatyczna kosiarka rozpoczyna bardziej wydajną pracę w systemie spiralnym. Dzięki funkcji „rozdrabniania” kosiarki Wiper zamieniają skoszoną trawę w naturalny nawóz do Twojego ogrodu.

Bezpieczeństwo

Robot wyposażony jest w kilkanaście różnych czujników, które przekazują mu informacje z otoczenia. W przypadku próby podniesienia ostrze blokowane jest automatycznie. Podobnie dzieję się w sytuacji, gdy robot najeżdża  na przeszkodę. Zaprojektowany nisko osadzony spojler wystaje do przodu na odległość dającą bezpieczeństwo. Robot napotykając opór na drodze odwraca się i jedzie w innym kierunku. Czasy wyjazdu robota można zaprogramować tak, by jego praca nie ograniczała korzystania z ogrodu , a tym samy by nie stwarzał zagrożenia dla dzieci lub zwierząt. Choć jak się okazuje psy i koty boją się robota, natomiast dla dzieci jest on zbyt ciężki by go podnieść.

Złodzieje

Już w momencie zakupu robot rejestrowany jest w centralnej bazie danych. Każdy egzemplarz posiada unikalny numer seryjny dzięki czemu zawsze można zidentyfikować prawowitego właściciela maszyny. ponadto każdy model może być uruchamiany za pomocą kodu zabezpieczającego oraz alarmu który uaktywnia się przy każdej próbie uniesienia. Nie istnieje żadna możliwość zakupu części zamiennych, stacji ładującej, czy też wykonania naprawy bez podania danych właściciela.

Facebook
Scroll Up